×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Ryby a vodní ekosystém

Dne 29. 5. 2017 se studenti kvinty a 1. ročníku dačického gymnázia v doprovodu paní učitelky Elsterové a paní učitelky Koprové zúčastnili semináře o životním prostředí s názvem „Ryby a vodní ekosystém“.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

U rybníku pod koupalištěm, kde se seminář konal, měli studenti možnost dozvědět se spoustu zajímavých informací o úloze rostlin při zadržování vody nebo o důležitosti zachování potravního řetězce rybníků a dokonce se zúčastnili vysílání v rádiu na toto téma. Pan docent Jan Pokorný studenty seznámil s několika měřícími zařízeními, která si mohli vyzkoušet a zjistit tak například intenzitu slunečního záření. Prohlédli si také zooplankton v rybníce, jehož význam jim objasnil Ing. Martin Musil, díky němuž se také naučili něco o historii rybníků, jejich úloze nebo úrovni pH v nich. Tímto děkujeme za organizaci této akce všem, kteří se na ní podíleli.

Alexandra Martinů, kvinta

Vloženo Od
zpět nahoru