Gymnázium Dačice | 70 let

O Štít města Dačice 2017

6. června se žáci a žákyně nižšího gymnázia zúčastnili atletické soutěže „O ŠTÍT MĚSTA DAČICE“. Závodů se zúčastnili mladí atleti z devíti okolních škol.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Protože chlapci jsou ve třídách v menším zastoupení, neobsadili všechny vypsané disciplíny a jako škola jsme nemohli počítat s nějakým lepším umístěním. Ale věděli jsme, že někteří žáci podávají vynikající výkony jako jednotlivci. To se potvrdilo ve výkonech Pavla Krejčího ze sekundy (kategorie mladší žáci). Jeho čas ve sprintu na 60 m byl nejlepším časem ze všech včetně starších žáků, a to 7,3 s. Ani v dálce nezklamal a výkonem 561 cm obsadil také bezkonkurenčně 1. místo. Na medailovém 3. místě stanul ještě Jindra Poledník, také ze sekundy, a to ve vytrvalostním běhu na 1000 m. Ze starších žáků nejvíce bodoval Jakub Šimánek v běhu na 1500 m. Jako skupina si nejlépe vedly mladší dívky. 1. místa obsadily: Katka Škodová – sprint 60 m Bára Ošmerová – skok vysoký Eliška Kučerová – skok daleký Lucka Šmelková – 600 m ( nádherný výkon ve stylu start – cíl) 2. místa obsadily: Terka Leitgebová – sprint 60m Katka Škodová – hod kriketovým míčkem Kučerová, Leitgebová, Cepáková a Škodová - štafetový běh Celkově mladší dívky vyhrály 1. místo a malý pohár v kategorii dosažením 3496 bodů. Nejúspěšnější byla Katka Škodová se třemi medailemi. Ze starších žákyň nejvíce bodů nasbírala Martina Slabá ve vrhu koulí - bronzová medaile a Justýna Šťastná ve skoku vysokém – 4. místo. Všem atletům děkujeme za účast a reprezentaci školy a medailistům blahopřejeme k tak pěkným výkonům.