Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Setkání s žáky partnerských základních škol

Ve čtvrtek 6. června se uskutečnilo již druhé setkání žáků 8. tříd partnerských základních škol na dačickém gymnáziu.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

I toto setkání proběhlo v učebnách cizích jazyků vybavených technologií Robotel v rámci projektu iRop. Připravená byla ukázka práce s rozšířenou realitou s využitím školních iPadů a hodina angličtiny na multimediálních zařízeních. A protože prázdniny už visí ve vzduchu, společným jmenovatelem jednotlivých činností se staly "Holidays".

Z množství aktivit, které software Robotel nabízí, si žáci tentokrát vyzkoušeli především mluvení - procvičování výslovnosti a nahrávání vlastního jazykového projevu. Seznámili se také s testováním prostřednictvím webové stránky Socrative.com, na níž vyplňovali prázdninový kvíz v anglickém jazyce. Ohlasy návštěvníků byly vesměs pozitivní: „Bylo to dobré, bavilo mě to, jsou to zajímavé aplikace pro naučení se anglicky.“ Anebo: „Překvapilo mě, že práce s tablety může být zajímavá i u jiných činností než hraní her.“ Či do třetice: „Líbil se mi ten test na konci, že nemusíme psát testy na papír, ale takhle na počítači.“ Tak děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou zase v září.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru