×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Setkání s žáky základních škol

Ve středu 23. října proběhlo další setkání žáků z partnerských základních škol na dačickém gymnáziu.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Ve středu 23. října proběhlo další setkání žáků z partnerských základních škol na dačickém gymnáziu.

I toto setkání proběhlo v kombinovaných učebnách cizích jazyků a IVT vybavených v rámci projektu iRop. Tentokrát bylo setkání zaměřeno na informatiku, a to konkrétně na tabulkový kalkulátor Excel. V první části se žáci seznámili s principem fungování a základními funkcemi tabulkového kalkulátoru a možnostmi jejich využití v praxi. Žáci si zopakovali a prakticky ověřili znalosti ze základní školy. Ve druhé části jsme se již zaměřili na méně známé funkce, naší snahou bylo ukázat žákům, jak silným nástrojem pro práci i domácí použití tabulkový kalkulátor je. Vše jsme opět ověřili na praktickém příkladu.

Na závěr setkání se žáci mohli alespoň na chvilku seznámit s novým dronem školní internetové televize G-ONE.tv. Další setkání proběhne v rámci Dne otevřených dveří ve středu 11. 12. 2019.

Mgr. Milan Točík
 

Vloženo Od
zpět nahoru