Pozvánky k přijímacím zkouškám

Podali jste si přihlášku na naše gymnázium? Vaše pozvánky jsme již zabalili a odeslali. V nejbližších dnech Vám přistanou ve schránce.

Setkání s žáky základních škol

Ve středu 23. října proběhlo další setkání žáků z partnerských základních škol na dačickém gymnáziu.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

I toto setkání proběhlo v kombinovaných učebnách cizích jazyků a IVT vybavených v rámci projektu iRop. Tentokrát bylo setkání zaměřeno na informatiku, a to konkrétně na tabulkový kalkulátor Excel. V první části se žáci seznámili s principem fungování a základními funkcemi tabulkového kalkulátoru a možnostmi jejich využití v praxi. Žáci si zopakovali a prakticky ověřili znalosti ze základní školy. Ve druhé části jsme se již zaměřili na méně známé funkce, naší snahou bylo ukázat žákům, jak silným nástrojem pro práci i domácí použití tabulkový kalkulátor je. Vše jsme opět ověřili na praktickém příkladu.

Na závěr setkání se žáci mohli alespoň na chvilku seznámit s novým dronem školní internetové televize G-ONE.tv. Další setkání proběhne v rámci Dne otevřených dveří ve středu 11. 12. 2019.

Mgr. Milan Točík