Volání dálek

Volání dálek vyslyšeli žáci tercie a vyrazili s paní učitelkou Hotařovou na průzkumnou výpravu.

V pátek 8. listopadu navštívila třída tercie s paní učitelkou Hotařovou Městské muzeum a galerii v Dačicích. Cílem návštěvy se stala geograficko-přírodovědná výstava spolku Zoogeos Bohemia – Volání dálek, která je tvořena fotografickým i trojrozměrným materiálem z expedic, které spolek podnikl.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací například o Srí Lance, Borneu, Jávě, Venezuele či třeba Mexiku, ale především o Albánii, které jsou věnovány dvě ze tří místností. Mimo to jsme mohli zhlédnout sbírky členovců, zajímavé přírodniny a suvenýry z cest.

Po samotné prohlídce a přečtení vystavených textů a zajímavých fotografií následoval kvíz, který si pro nás připravil pracovník muzea Martin Rychlík. Byla to soutěž, což přinutilo číst i ty z nás, co do té doby prohlíželi pouze obrázky.

Studenti o výstavě řekli:

Nejvíce mě zaujaly různé obrázky zvířat a exotická semena.

Nejvíc se mi líbila ta obrovská strašilka (a představa, že by skočila někomu za krk).

Líbilo se mi, že jsme dostali odměnu za kvíz (cukříky) J

Nejvíce mě zaujaly zajímavosti o Albánii.

Nejvíce se mi líbily fotky zvířat a krajiny.

Zaujaly mě sbírky exotických brouků a jiných bezobratlých.

Valentýna Klimešová, Natálie Hotařová a třída tercie