Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i učitelům slunečné a odpočinkové dny letních prázdnin. Mějte se hezky!

Proč studujeme genomy?

V pátek 8.listopadu navštívil naše gymnázium vedoucí laboratoře environmentální genomiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Mgr. Aleš Horák, Ph.D.

Pro 4. ročník a oktávu si připravil velice zajímavou přednášku na téma Proč studujeme genomy? Díky ní jsme zjistili, jak nám tato vědní disciplína pomáhá ve zdravotnictví, při zjišťování informací o našem původu i při tvorbě různých modifikací, což je ale v dnešní době velice eticky diskutabilní téma.

Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací, které se nám hodí nejen do hodin biologie, ale některým z nás i do dalšího studia na vysoké škole.

Téma genetiky je zajímavé, dnes velice rozšířené a do budoucnosti rozhodně perspektivní. Proto se někteří z maturantů chtějí vydat touto cestou.

Děkujeme tímto panu doktorovi za přínosnou přednášku.

Hana Riedlingová, 4. ročník