×
Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i učitelům slunečné a odpočinkové dny letních prázdnin. Mějte se hezky!

Setkání žáků partnerských škol projektu iRop

Od letošního školního roku naše gymnázium využívá dvě nové jazykové laboratoře vybavené technologií Robotel pro výuku cizích jazyků.

V rámci projektu iRop, z něhož byly učebny hrazeny, se naše škola zavázala ke sdílení zkušeností s těmito učebnami se žáky z okolních základních škol. Ve čtvrtek 4. dubna tedy navštívilo gymnázium více než třicet žáků 8. tříd z Dačic, Kunžaku, Nové Říše a Jemnice, aby na vlastní kůži zakusili výuku angličtiny v moderně vybavené jazykové laboratoři. Žáci si během dvou vyučovacích hodin vyzkoušeli práci se sluchátky a mikrofonem, dialogy ve dvojicích, které se různě obměňovaly a do nichž učitel mohl vstupovat prostřednictvím vlastního zařízení se sluchátky a mikrofonem, a řadu dalších aktivit: poslech, řešení anglických kvízů či nahrávání vlastního projevu, který si potom mohli studenti také poslechnout, což byl pro většinu z nich nový, a nutno podotknout, že i silný zážitek. A co na to říkali žáci sami?

"Přijde mi zajímavé, jak člověk může poslouchat svůj hlas v nahrávce. Rozhodně si myslím, že je to naučné, protože když člověk slyší svůj hlas v jiném jazyce, může ho potom lépe zdokonalovat." "Líbilo se mi poslouchat sám sebe, protože tím můžu vědět, v čem dělám chybu." "Mně se nejvíce líbilo mluvení s ostatními, bylo to zábavné a hlavně jsem se něco přiučila. Ale nelíbilo se mi poslouchání mého hlasu, jelikož svůj hlas nerada poslouchám, natož v angličtině." "Mně se líbí ta komunikace mezi žáky, nemusíme se přemisťovat a slyšíme se. Ty úlohy jsou také dobré. Každý si může pracovat svým tempem a není vázaný na ostatní." Další setkání žáků partnerských základních škol v multimediálních učebnách se uskuteční ve čtvrtek 6. června.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
nahoru