Informační schůzka pro rodiče žáků přijatých do primy

Ve čtvrtek od 15.30 ve 2. patře budovy gymnázia se koná setkání s rodiči uchazečů přijatých k osmiletému studiu pro předání informací o tom, jak to chodí na gymnáziu a co na žáky v primě čeká.

MOBESYM

MOBESYM (MOdulární BEzpečností SYstéM) je středoškolská odborná práce studenta sexty Jan Klivana, se kterou se připravuje na krajské kolo SOČ do Českých Budějovic.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek 11. 4. Honza představil v půlhodinové prezentaci tento systém svým spolužákům ze sexty a 2. ročníku. Jde o systém zabezpečení objektu s webovou administrací. MOBESYM umožňuje identifikaci osob přes čip, kartu a především přes funkci rozpoznávání obličeje. Součástí systému jsou také čidla pro detekci pohybu a otevření dveří (oken). Celý systém Honza vyvíjí již déle než půl roku a je postaven na platformách Arduino a Raspberry pi. Přejeme Honzovi hodně úspěchů v krajském kole SOČ ve čtvrtek 25. 4. 2019.

Mgr. Milan Točík, ředitel školy