Jarní prázdniny

Právě probíhají jarní prázdniny. Tak odpočívejte (to se může), vyrazte na procházku (to se taky může) nebo na kolo (povoleno). A v pondělí 8. března zpátky ke strojům a k on-line výuce. Těšíme se na Vás.

MOBESYM

MOBESYM (MOdulární BEzpečností SYstéM) je středoškolská odborná práce studenta sexty Jan Klivana, se kterou se připravuje na krajské kolo SOČ do Českých Budějovic.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek 11. 4. Honza představil v půlhodinové prezentaci tento systém svým spolužákům ze sexty a 2. ročníku. Jde o systém zabezpečení objektu s webovou administrací. MOBESYM umožňuje identifikaci osob přes čip, kartu a především přes funkci rozpoznávání obličeje. Součástí systému jsou také čidla pro detekci pohybu a otevření dveří (oken). Celý systém Honza vyvíjí již déle než půl roku a je postaven na platformách Arduino a Raspberry pi. Přejeme Honzovi hodně úspěchů v krajském kole SOČ ve čtvrtek 25. 4. 2019.

Mgr. Milan Točík, ředitel školy