Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

MOBESYM

MOBESYM (MOdulární BEzpečností SYstéM) je středoškolská odborná práce studenta sexty Jan Klivana, se kterou se připravuje na krajské kolo SOČ do Českých Budějovic.

Ve čtvrtek 11. 4. Honza představil v půlhodinové prezentaci tento systém svým spolužákům ze sexty a 2. ročníku. Jde o systém zabezpečení objektu s webovou administrací. MOBESYM umožňuje identifikaci osob přes čip, kartu a především přes funkci rozpoznávání obličeje. Součástí systému jsou také čidla pro detekci pohybu a otevření dveří (oken). Celý systém Honza vyvíjí již déle než půl roku a je postaven na platformách Arduino a Raspberry pi. Přejeme Honzovi hodně úspěchů v krajském kole SOČ ve čtvrtek 25. 4. 2019.

Mgr. Milan Točík, ředitel školy