Ředitelské volno

V pátek 25. září budou mít žáci volno. Důvodem je omezení kontaktů a zpomalení šíření nákazy covid-19. Tak pěkný prodloužený víkend všem!

MOBESYM

MOBESYM (MOdulární BEzpečností SYstéM) je středoškolská odborná práce studenta sexty Jan Klivana, se kterou se připravuje na krajské kolo SOČ do Českých Budějovic.

Ve čtvrtek 11. 4. Honza představil v půlhodinové prezentaci tento systém svým spolužákům ze sexty a 2. ročníku. Jde o systém zabezpečení objektu s webovou administrací. MOBESYM umožňuje identifikaci osob přes čip, kartu a především přes funkci rozpoznávání obličeje. Součástí systému jsou také čidla pro detekci pohybu a otevření dveří (oken). Celý systém Honza vyvíjí již déle než půl roku a je postaven na platformách Arduino a Raspberry pi. Přejeme Honzovi hodně úspěchů v krajském kole SOČ ve čtvrtek 25. 4. 2019.

Mgr. Milan Točík, ředitel školy