×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Zvolsi.info

V úterý 16. dubna odpoledne se studenti sexty, kvinty a 1. ročníku zúčastnili workshopu Jakuba Fišera na téma mediální gramotnosti.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Jakub Fišer, student politologie, mezinárodních vztahů a mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK, je součástí týmu studentského projektu Zvolsi.info, který učí mladé lidi zacházet s informacemi a odhalovat manipulace v médiích. V rámci workshopu si žáci vyzkoušeli zpracovat myšlenkovou mapu mediální gramotnosti, pracovali s novinovými články, v nichž hledali manipulativní techniky, dostalo se jim praktické ukázky deep fake i obrazové dezinformace či se dozvěděli, jak fungují algoritmy sociálních sítí a v čem spočívá nebezpečí života v sociální bublině.

Z workshopu odcházeli studenti vybaveni praktickými tipy, jak se neutopit v záplavě informací, jak je odlišit od dezinformací a jaké webové stránky jim v tom například mohou pomoci. Ostatně ani sám přednášející neodcházel s prázdnou, neboť si obohatil slovní zásobu o vpravdě obrozenecký název pro fake news - "prstocuc". Snad fajn zážitek pro obě strany.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru