Soutěž Young People in European Forests

Jak si vedli naši mladí gymnazisté v brněnských lesích v regionálním kole soutěže YPEF? Příkladně. Gratulujeme.

V pondělí 21. září se konalo odložené Regionální kolo lesnické soutěže YPEF (Young People in European Forests). Kvůli aktuální epidemiologické situaci byla soutěž přeložena do venkovních prostor lesního areálu U Mravence Lesíka v Brně-Ivanovicích. Naše gymnázium v kategorii starších žáků a žákyň úspěšně reprezentovala již osvědčená trojice ve složení Saša Palánová, Kryštof Blažek (oba septima) a Martin Urbanec (III. ročník).

Na soutěžící čekala determinace lesních přírodnin a poté teoretický test z lesního hospodaření. Stejně jako minulý rok naši žáci soutěž ve své kategorii naprosto ovládli, umístili se na prvním místě a postupují tedy do kola celostátního. Nezalekli se ani včasného ranního budíčku, úmorné cesty do Brna (a z Brna), brněnské MHD, a dokonce ani soupeřů z lesnické školy, čímž jen potvrdili, jaké jsou to kapacity.

Děkujeme organizátorům, zvláště pak panu Ing. Josefu Lenochovi, Ph.D. za uspořádání soutěže v této nelehké době, navíc v krásném prostředí Lesů města Brna. Poděkování patří i paní učitelce Chňoupkové za komunikaci s organizátory a za vzdálenou podporu během celého soutěžního dne. Děkujeme soutěžícím za příkladnou přípravu a reprezentaci našeho gymnázia a přejeme jim hodně štěstí v kole celostátním.

Lesu zdar.

Jan Dohnal