Gymnázium Dačice | 70 let
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Návštěva Ústavu biologie obratlovců ve Studenci

Věděli jste, že ve Studenci u Třebíče se nachází detašované pracoviště Akademie věd České republiky? Že je vybaveno moderními laboratořemi? Že se v něm nachází také chovné zařízení pro drobné savce, ptáky i obojživelníky? Že ne? Tak teď už to víte.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

Třetí zářijové pondělí se žáci septimy ve společnosti několika žáků 3. ročníku zúčastnili biologické exkurze, jejímž cílem byla návštěva Ústavu biologie obratlovců AV ČR ve Studenci u Třebíče. Zde jsme se dozvěděli o genetickém výzkumu myší, chovu čolků, důležitosti biodiverzity zemědělské krajiny i o žalostné situaci ohrožených sýčků. Všechna tato témata jsme si prošli během dopoledne a pak jsme se s nově nabitými vědomosti vrátili zpět.

Nikol Fuchsová (3. ročník), Jan Habr (septima)