Kritéria přijímacích zkoušek na GD

Na stránce Studium/Přijímací zkoušky byla zveřejněna kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022.

Návštěva Ústavu biologie obratlovců ve Studenci

Věděli jste, že ve Studenci u Třebíče se nachází detašované pracoviště Akademie věd České republiky? Že je vybaveno moderními laboratořemi? Že se v něm nachází také chovné zařízení pro drobné savce, ptáky i obojživelníky? Že ne? Tak teď už to víte.

Třetí zářijové pondělí se žáci septimy ve společnosti několika žáků 3. ročníku zúčastnili biologické exkurze, jejímž cílem byla návštěva Ústavu biologie obratlovců AV ČR ve Studenci u Třebíče. Zde jsme se dozvěděli o genetickém výzkumu myší, chovu čolků, důležitosti biodiverzity zemědělské krajiny i o žalostné situaci ohrožených sýčků. Všechna tato témata jsme si prošli během dopoledne a pak jsme se s nově nabitými vědomosti vrátili zpět.

Nikol Fuchsová (3. ročník), Jan Habr (septima)