Den otevřených dveří on-line

Připojte se ve středu 8. prosince k virtuálnímu dni otevřených dveří z odkazu, který najdete v článku na našich stránkách. Prezentace studia proběhne v 10 a 16 hodin.

Návštěva Ústavu biologie obratlovců ve Studenci

Věděli jste, že ve Studenci u Třebíče se nachází detašované pracoviště Akademie věd České republiky? Že je vybaveno moderními laboratořemi? Že se v něm nachází také chovné zařízení pro drobné savce, ptáky i obojživelníky? Že ne? Tak teď už to víte.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Třetí zářijové pondělí se žáci septimy ve společnosti několika žáků 3. ročníku zúčastnili biologické exkurze, jejímž cílem byla návštěva Ústavu biologie obratlovců AV ČR ve Studenci u Třebíče. Zde jsme se dozvěděli o genetickém výzkumu myší, chovu čolků, důležitosti biodiverzity zemědělské krajiny i o žalostné situaci ohrožených sýčků. Všechna tato témata jsme si prošli během dopoledne a pak jsme se s nově nabitými vědomosti vrátili zpět.

Nikol Fuchsová (3. ročník), Jan Habr (septima)