×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Biologická exkurze do Zooparku Horní Pěna

Série biologických exkurzí pokračuje výpravou tercie do Zooparku Na Hrádečku. Studenti mimo jiné zjistili, co umí místní papoušek nestor kea, který je znám svou inteligencí a zvědavostí.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve středu 30. září jsme se vypravili do Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně a snad úplně poprvé jsme měli autobus sami pro sebe.

Paní průvodkyně nás seznámila s více než 130 druhy zvířat. Komentovaná prohlídka se všem líbila a asi nejvíc nás zaujal papoušek jménem nestor kea, o němž nám paní průvodkyně řekla, že umí vytahovat antény z aut. Nové pro nás také bylo zjištění, že od osmnácti let je možné v České republice vlastnit např. lva nebo pumu, které můžeme chovat i v bytě. Avšak chovatel by to nemusel přežít.

Počasí bylo příhodné k zoologické vycházce a byli jsme vděční, že jsme nemuseli mít roušky.

Doufám, že mluvím za všechny, když řeknu, že nás prohlídka bavila. Navíc  do Dačic jsme dorazili s téměř hodinovým předstihem.

Kristýna Morávková, tercie

Vloženo Od
zpět nahoru