Štěpán is the BEST IN ENGLISH – náš Štěpán je prostě nejlepší!

V pondělí 16. 4. 2018 navštívil naši školu pan Lukáš Kerhart, reprezentant agentury Czech-us, která mimo jiné pomáhá zejména mladým lidem zprostředkovat práci nebo studium v zahraničí.

Hlavním cílem jeho návštěvy ale bylo předání ceny Štěpánu Burdovi z oktávy, který se s dalšími 12 studenty naší školy zúčastnil již tradiční soutěže „Best in English“ spolupořádané agenturou Czech-us. Již vlastně loňského ročníku soutěže se 30. 11. 2017 zúčastnilo 8 152 studentů z 337 škol v ČR a celkem 17 612 studentů z 750 škol z 29 zemí celé Evropy. Štěpán se v rámci ČR umístil na krásném 8. místě a „celoevropsky“ na 18. místě, když získal 96 bodů z 98. Naše škola se v rámci ČR umístila na 97. místě, celkově na 251. místě (při hodnocení škol se sčítají výsledky nejlepších 10 účastníků). Best in English (případně Best in Deutsch) je on-line test, ve kterém účastníci řeší různé úkoly při poslechu a porozumění psanému textu.

Časový limit je 60 minut, při stejném počtu bodů rozhoduje rychlejší čas ukončení testu. Po „slavnostním ceremoniálu“ p. Kerhart informoval studenty o výhodách studia a práce v zahraničí, zejména v Nizozemí, Velké Británii, Německu a Dánsku. Blahopřejeme Štěpánovi a děkujeme i ostatním účastníkům soutěže za vzornou reprezentaci školy. Třeba vás v dalším ročníku bude víc!

Mgr. Stanislava Nevrklová