Stolní tenisté z gymnázia opět rozdávali radost

Známé rčení praví: ,,Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ A našim šikovným sportovcům a sportovkyním se o lepším startu do roku 2020, který bude plný nejrůznějších sportovních soutěží, snad ani nemohlo zdát.

Válec, mašina, tajfun. I takovými slovy by se dala popsat suverénní jízda reprezentačního výběru chlapců dačického gymnázia v kategorii V. – středních škol, v okresním kole stolního tenisu v Jindřichově Hradci dne 8. 1. 2020. Našim borcům ve složení Pája Svoboda, Vojta Bartoň, Šíma Krechler a Ondra Novák, se povedl unikátní kousek, když z celkového počtu 16 zápasů neztratili jediný set, a dokráčeli si tak nejen pro 1. místo, ale také pro postup do krajského kola.

Dívčí družstvo v kategorii středních škol, za které bojovaly Sárinka Šestáková, Verča Brtníková a Lenča Riedlingová, se rozhodně nenechalo zahanbit. Tato kategorie byla na rozdíl od chlapecké podstatně vyrovnanější. Po dvou vítězstvích ve skupině přišlo takzvané utkání „o všechno“ s výběrem SZŠ J. Hradec, které do té doby, podobně jako naši chlapci, neztratilo jediný set. Holky se však s tímto tlakem dokázaly vypořádat naprosto fantasticky a pod taktovkou paní učitelky Voldřichové zvládly důležitý souboj v poměru 3:1 na zápasy. Postupovou formalitu pak završily vítězstvím 3:1 nad OA Třeboň a radost mohla propuknout naplno.

Zlaté medaile a postup do krajského kola rovněž vybojovali chlapci z tercie a kvarty. Jmenovitě Maty Doležal, Domča Novák, Peťa Mašata a Jáchym Kolář. Ve své skupině měli pouze jednoho soupeře, jejich vítězství však bylo jednoznačné. Na rozdíl od kategorie V. se nekončilo ziskem 4. vítězného bodu, ale dohrávalo se až do konce. Je třeba zmínit, že ve svých 7 utkáních, včetně čtyřhry, také neztratili ani jeden set!

Dvěma broznovými medailemi se mohou pyšnit naše dívky z nižšího gymnázia. Parádní hru za výběr tercie a kvarty předvedly Lucinka Stejskalová, Boženka Nováková a Dorotka Mátlová. Z primy a sekundy se úspěchem mohou pochlubit Nelinka Štillerová, Ivetka Lahodná a Terezka Korandová.

Nádherné stříbrné medaile si za svou bojovnost vysloužili i hoši z primy a sekundy. Ti „válčili“ ve složení Peťa Vican, Davča Novák, Jindra Pecha a Filda Novák.

Celou akci jsme završili hromadným závodem s časem. Vyhlášení vítězů se lehce protáhlo a my byli nuceni sportovní den zakončit svižnějším výklusem. Zkrátka jsme běželi jako o život – tak moc jsme chtěli své výsledky a úspěchy zvěstovat. Vyplatilo se, autobus jsme stihli a v pořádku se vrátili do našich milovaných Dačic.

Na závěr všem zúčastněným děkuji za krásné výkony, zodpovědný přístup a skvělou reprezentaci školy. Postupujícím bych velmi rád popřál mnoho štěstí a úspěchů v krajských kolech.

Bc. Daniel Lovětínský

G-one.tv video