Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Studenti studentům

“Ono to bude tak: každý člověk si vytváří svůj svět a nakonec se setká s takovým, jaký kolem sebe utvořil.” Eduard Bass

2 minuty ke čtení vloženo před 6 měsíci

Dvě významná literární výročí, 140 let od narození a 100 let od úmrtí Jaroslava Haška a 135 let od narození Eduarda Basse, připomněla Knihovna Matěje Mikšíčka v rámci projektu Město Dačice čte. Ke spolupráci přizvala také studenty SŠTO a našeho gymnázia, kteří se podíleli na přípravě a realizaci programu pro žáky SOUZaS Dačice o životě a díle dvou zmiňovaných literárních osobností.

Za Gymnázium Dačice se akce ujaly dvě studentky 3. ročníku Kristýna Hájková a Adéla Pacalová, pro které byla podobná akce první zkušeností s veřejnou prezentací. Program, který pro žáky připravily, zahrnoval úvodní práci s citáty Jaroslava Haška a Eduarda Basse, samotné představení obou spisovatelů formou prezentace a závěrečný AZ kvíz, v němž se žáci rozdělili na dva týmy (Jaroslava Haška a Eduarda Basse) a soutěžili ve znalostech, které si z prezentace odnesli. Obě studentky hodnotily akci jako velkou zkušenost a nutno podotknout, že odvedly precizní práci. S celým konceptem programu přišly samy, samostatně pracovaly i na přípravě a také realizaci zvládly na výbornou.

Ráda bych na tomto místě poděkovala dačické knihovně za nápad a za to, že nás k projektu přizvala. Podobné akce jsou pro studenty nejen příležitostí k rozvoji celé řady dovedností, ale také propojují žáky dačických středních škol. Zároveň zprostředkovávají svět literatury, svět slov, která ať už jsou strašidelná, nebo humorná, krášlí svět a dělají ho maličko lepším. A jak napsal v jednom ze svých děl Eduard Bass:

„… ono to bude tak: každý člověk si vytváří svůj svět a nakonec se setká s takovým, jaký kolem sebe utvořil.“

Petra Mašátová, zástupkyně ředitele