Studenti učí studenty

I v tomto školním roce se ozval Petr Kouba, student Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Tentokrát s projektem, v němž vysokoškolští studenti přijíždí na střední školy s přednáškou na právnické téma. Jenže letos, jak víme, je všechno jinak.

Nabízenou možnost jsme si ale nechtěli nechat ujít, domluvili jsme proto na pátek 4. prosince projekt s názvem Street law. Šlo o hodinovou on-line přednášku spojenou s hlasováním a dotazy, která byla určena druhému ročníku a sextě. Petr Kouba se svým kamarádem Josefem Zumrem nejprve nachystali přípravné video a dotazník, které naši studenti zhlédli předem a v dotazníku mohli napsat svoje nápady a otázky. Aby téma bylo praktické, zvolil jsem okruh závazkového práva a s tím související smlouvy různého typu. Nakonec nejvíce pozornosti bylo věnováno nájemní smlouvě, protože dnešní vysokoškolští studenti si často pronajímají bydlení u soukromých osob.

Oba budoucí právníci se střídali v přednášce, kladli dotazy a svým vstřícným vystupováním si určitě rychle získali sympatie našich žáků. Vše probíhalo hladce, technika nám byla nakloněna a k žádnému výpadku nedošlo. Výpadek aktivity nepostihl ani naše žáky, kteří vždy rychle a ochotně reagovali na podněty školitelů. Spokojenost tak byla určitě oboustranná.

Mgr. Luboš Krátký, vyučující ZSV