Technologická olympiáda

V nedávné době se tři studenti naší školy Matěj Kopeček (K), Tomáš Sommer (Kv) a Štěpán Kučera (Kv) zúčastnili školního kola technologické olympiády, která je určena studentům středních škol. Soutěž se konala on-line, což přineslo určité výzvy…

2 minuty ke čtení vloženo před 12 měsíci

Celkem se soutěžících týmů sešlo více než 400, což je velké množství. Soutěžící měli za úkol řešit různé úlohy a testy v oblasti technologie. Museli ukázat své schopnosti v práci s hardwarem a softwarem, při tvorbě algoritmů a řešení problémů s využitím technologií.

I přes velkou konkurenci naši studenti neztratili svou motivaci a pracovali tvrdě. Nakonec se týmu podařilo dosáhnout velmi dobrého výsledku, konkrétně 36. místa. To je skvělé umístění v tak velké soutěži.

Je důležité si uvědomit, že soutěžení v technologické olympiádě není pouze o výsledcích, ale také o získání zkušeností a nových znalostí. Naši studenti měli možnost se naučit mnoho nových věcí a zlepšit své technologické schopnosti. Toto všechno jim pomůže nejen v budoucí kariéře v oblasti technologie, ale také v každodenním životě.

Jsme hrdí na Matěje, Tomáše a Štěpána za to, jak úspěšně zastupovali naši školu v technologické olympiádě. Doufáme, že se budou nadále učit a rozvíjet své schopnosti v oblasti technologie a že se vrátí do soutěže i v příštích letech.

Napsal Tomáš Sommer, jako kdyby to napsal Jakub Nemčik