Turnaj v přehazované dívek

Gymnázium Dačice a ZŠ Boženy Němcové uspořádaly tradiční turnaj Duhového hřiště, ovšem v dost netradičním režimu.

Netradiční byl turnaj, který se konal v pondělí 6. června, jak termínem (obvykle probíhá na začátku školního roku), tak soutěžní disciplínou. Na žádost základní školy jsme vyměnili volejbal za přehazovanou. Protože jsme od začátku školního roku nemohly kvůli rekonstrukci pořádně využívat tělocvičny, neměly dívky dostatečně natrénováno, a tak jsme se rozhodli pro tuto jednodušší variantu míčového sportu. A to v obou kategoriích – starší dívky (týmy tercie a kvarty) i ty mladší (prima a sekunda).

Všechny se toho chopily s grácií a jejich bojovnost nám vynesla první dvě místa u mladších žákyň a třetí místo u těch starších. O první příčku bojovala prima se sekundou, tento souboj skončil nejmenším možným bodovým rozdílem, tentokrát ve prospěch sekundy. Starší dívky z gymnázia bojovaly o třetí místo a bramborovou medaili, bronz nakonec brala kvarta.

Příští školní rok snad hned v jeho úvodu navážeme tradičními zápasy ve volejbalu a fotbalu v jeden den, a tím prodloužíme tradici turnaje Duhového hřiště.

Zuzana Voldřichová, vyučující tělocviku