Školní kolekce oblečení

Až do 23. května je otevřen e-shop s kolekcí volnočasového oblečení s logem Gymnázia Dačice a G-one.tv. Odkaz k e-shopu je dostupný z článku na hlavní stránce webu školy.

Unikni dezinformacím!

Počet hoaxů a fake news narůstá. Klamné informace se stále více stávají nástrojem propagandy i manipulace postojů a názorů lidí. Jak ale dezinformace odlišit od informací? Na to se zaměřil workshop 1. ročníku a kvinty s příznačným názvem: Fakescape!

1 minuta ke čtení vloženo před týdnem

Denně jsme obklopeni obrovským množstvím informací, které ať už se nám to líbí nebo ne, nejsou vždy pravdivé. Je proto důležité umět je rozeznat a to si dne 5. května vyzkoušely třídy 1. ročník a kvinta v únikové hře Fakescape na téma dezinformace.

Zúčastnili jsme se fiktivních prezidentských voleb, podrobně si proklepli všechny kandidáty a pomocí indicií odhalili největšího podvodníka. Viděli jsme mediální nástrahy, které na nás číhají (nejen) v on-line prostředí velmi zábavnou formou.

Těšíme se na další workshopy.

Klára Pechová a Áďa Pacalová, studentky 1. ročníku