×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Gaudeamus igitur aneb maturitní zkoušky úspěšné

Vivat academia / Vivant professores / Vivat membrum quod libet / Vivant membra quae libet / Semper sint in flore.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Letošní maturitní zkoušky se na dačickém gymnáziu konaly poprvé po dvou letech v řádném termínu a bez roušek. Učitelé také mohli studentům potřást pravicí a blahopřát k jejich složení.

Didaktické testy zvládli hned napoprvé všichni studenti, někteří dokonce na sto procent. Tohoto suverénního výsledku se podařilo dosáhnout Aleši Hejskovi v angličtině, Martinu Urbancovi v českém jazyce a Renatě Brtníkové v testu z jazyka německého.

U maturitní zkoušky letos uspěli všichni maturanti, osm z jedenadvaceti studentů 4. ročníku a devět ze sedmnácti studentů oktávy prospělo s vyznamenáním. Jejich studium na naší škole bylo definitivně zpečetěno slavnostním předáním maturitních vysvědčení na nádvoří zámku v Dačicích. After party proběhla v kulturním domě v Borku.

Všem absolventům Gymnázia Dačice 2021/2022 přejeme hodně štěstí na jejich další životní cestě.

Vloženo Od
zpět nahoru