Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Úspěch v astronomické olympiádě

Věděli jste, že v roce 2021 tomu bude 250 let od prvního určení vzdálenosti Slunce–Země francouzským astronomem Jeromem Lalandem na základě přechodu Venuše přes sluneční disk? Lukáš Rella jistě ano. Astronomii má totiž v malíčku...

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

Astronomickou olympiádu pořádá Česká astronomická společnost ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě. Do letošního 18. ročníku se zapojil i student kvinty našeho gymnázia Lukáš Rella.

Soutěž probíhala virtuálně a vyžadovala zvládnutí jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností. Lukáš mohl uplatnit své schopnosti nejen v přehledovém testu či při výpočtech v úlohách týkajících se eliptické galaxie nebo konjunkce, ale i v praktické části při fotografování jarní oblohy.

Lukáš v náročných úkolech krajského kola obstál, stal se úspěšným řešitelem a obsadil skvělé druhé místo mezi všemi soutěžícími v Jihočeském kraji. Gratulujeme!                 

Vladimír Mareček, vyučující matematiky a fyziky

Vloženo Od
zpět nahoru