×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Úspěch v astronomické olympiádě

Věděli jste, že v roce 2021 tomu bude 250 let od prvního určení vzdálenosti Slunce–Země francouzským astronomem Jeromem Lalandem na základě přechodu Venuše přes sluneční disk? Lukáš Rella jistě ano. Astronomii má totiž v malíčku...

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Astronomickou olympiádu pořádá Česká astronomická společnost ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě. Do letošního 18. ročníku se zapojil i student kvinty našeho gymnázia Lukáš Rella.

Soutěž probíhala virtuálně a vyžadovala zvládnutí jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností. Lukáš mohl uplatnit své schopnosti nejen v přehledovém testu či při výpočtech v úlohách týkajících se eliptické galaxie nebo konjunkce, ale i v praktické části při fotografování jarní oblohy.

Lukáš v náročných úkolech krajského kola obstál, stal se úspěšným řešitelem a obsadil skvělé druhé místo mezi všemi soutěžícími v Jihočeském kraji. Gratulujeme!                 

Vladimír Mareček, vyučující matematiky a fyziky

Vloženo Od
zpět nahoru