Vyhlášení soutěže Equal.doc

Naši studenti se velice rádi a ochotně účastní nejrůznějších soutěží spočívajících ve vytvoření nějakého videa. Tak tomu bylo i v případě soutěže této, vyhlášené Kanceláří veřejného ochránce práv.

Úkol zněl: natočit krátký dokumentární film do 10 minut o fenoménu rovnosti či diskriminace. Náš tým, ve složení Jan Klivan – kamera, střih, Tomáš Pospíchal – scénář, Jáchym Bartošek – scénář, režie a Kryštof Blažek, který zajišťoval dobrou náladu, se nad touto problematikou dlouhodobě scházel a přemítal nad ní. Výsledným produktem této kooperace byl film s názvem =≠=. Hlavní poselství tohoto filmu je, že nic se nemá přehánět a nejdůležitější je vždy brát vše zdravým selským rozumem. Video naleznete na stránkách ŠIT G-ONE.tv. Film jsme natočili, odeslali a čekali, zda postoupíme do užšího výběru.

Dočkali jsme se a v pátek 21. 6. 2019 jsme se za doprovodu pana učitele Tobolky vydali na slavnostní vyhlášení do sídla Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně. Zde jsme absolvovali prohlídku úřadu, seznámili jsme se se záslužnou prací této instituce a měli jsme čest poznat ombudsmanku Annu Šabatovou. Samotné vyhlášení proběhlo v odpoledních hodinách, kdy nás porota zastoupená influencerkou Petrou Voráčkovou a dokumentaristy Apolenou Rychlíkovou a Vítem Klusákem ocenila třetím místem. Po vyhlášení výsledků jsme měli možnost diskutovat téma rovnost jak s porotou, tak i se zaměstnanci úřadu, což pro nás bylo velkým obohacením. Děkujeme naší škole za zapůjčení techniky na natáčení a panu učiteli Karlu Tobolkovi.

Jáchym Bartošek