×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Žáci gymnázia postupují do krajského kola zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo distančním způsobem v informačním systému Masarykovy univerzity ve dvou termínech 17. a 24. února. Jak si v něm vedli naši geografičtí talenti?

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

V okresním kole naše gymnázium reprezentovalo devět úspěšných řešitelů napříč všemi věkovými kategoriemi (z primy Lucie Kolářová, Julie Křížková a Jiří Macura; ze sekundy Filip Novák; z tercie David Novák a Petr Vican; z prvního ročníku Bedřich Nehyba a ze třetího ročníku Patrik Hrouda a Martin Urbanec). Soutěžní kolo se skládalo ze tří částí: písemný test geografických znalostí, práce s atlasem a praktická část.

V kategorie A uspěl a do krajského kola postupuje Jiří Macura z krásného druhého místa. Ve středoškolské kategorii D okresní kolo vyhrál Martin Urbanec. Do krajského kola ho navíc doprovodí ještě Bedřich Nehyba v těsném závěsu ze třetího místa.

Děkuji všem soutěžícím za účast, gratuluji postupujícím a přeji jim hodně úspěchů v navazujících kolech zeměpisné olympiády.

Krajské kolo proběhne znovu v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity ve středu 17. března.

Jan Dohnal  

Vloženo Od
zpět nahoru