×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Žáci gymnázia postupují do krajského kola zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo distančním způsobem v informačním systému Masarykovy univerzity ve dvou termínech 17. a 24. února. Jak si v něm vedli naši geografičtí talenti?

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

V okresním kole naše gymnázium reprezentovalo devět úspěšných řešitelů napříč všemi věkovými kategoriemi (z primy Lucie Kolářová, Julie Křížková a Jiří Macura; ze sekundy Filip Novák; z tercie David Novák a Petr Vican; z prvního ročníku Bedřich Nehyba a ze třetího ročníku Patrik Hrouda a Martin Urbanec). Soutěžní kolo se skládalo ze tří částí: písemný test geografických znalostí, práce s atlasem a praktická část.

V kategorie A uspěl a do krajského kola postupuje Jiří Macura z krásného druhého místa. Ve středoškolské kategorii D okresní kolo vyhrál Martin Urbanec. Do krajského kola ho navíc doprovodí ještě Bedřich Nehyba v těsném závěsu ze třetího místa.

Děkuji všem soutěžícím za účast, gratuluji postupujícím a přeji jim hodně úspěchů v navazujících kolech zeměpisné olympiády.

Krajské kolo proběhne znovu v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity ve středu 17. března.

Jan Dohnal  

Vloženo Od
zpět nahoru