Den otevřených dveří on-line

Připojte se ve středu 8. prosince k virtuálnímu dni otevřených dveří z odkazu, který najdete v článku na našich stránkách. Prezentace studia proběhne v 10 a 16 hodin.

Matematická olympiáda

V období od prosince do ledna proběhla tři kola matematické olympiády kategorie A - domácí, školní a krajské. Školní a krajské samozřejmě ve virtuální učebně.

1 minuta ke čtení vloženo před 9 měsíci

Z dačického gymnázia se z této kategorie (předmaturitní a maturitní ročník) zúčastnil jediný student – Kryštof Blažek ze septimy. Úkoly nejvyšší obtížnosti zdolal v domácím i  školním kole s dostatečným počtem bodů  a dostal se tak do kola krajského. Také v něm bojoval statečně. Přestože soutěžil v kategorii s maturanty, umístil se na velmi hezkém 11. místě v konkurenci 31 účastníků a o jediný bod mu uniklo umístění úspěšný řešitel.

Tímto chci Kryštofovi také poděkovat, po několika letech má matematická olympiáda kategorie A úspěšného reprezentanta i na dačickém gymnáziu.

Alena Smejkalová