Gymnázium Dačice | 70 let
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Zahájení školního roku 2017/2018 na Gymnáziu Dačice

V pondělí 4. září byl zahájen nový školní rok také na Gymnáziu v Dačicích. V průběhu letních prázdnin byly v budově školy nákladem města Dačice nově zrekonstruovány dvě učebny.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Rekonstrukce zahrnovala výměnu elektroinstalace včetně osvětlovacích těles, vodoinstalace a odpadů a rozvodů datových sítí. Opraveny byly vnitřní omítky a učebny byly vymalovány. V závěru prázdnin byly některé další učebny a prostory školy vybaveny novým školním nábytkem, proběhl generální úklid.

Na začátku školního roku 2017/2018 usedlo do školních lavic dačického gymnázia celkem 257 žáků a žákyň. Přání mnoha úspěchů při vzdělávání na naší škole v právě začínajícím školním roce patří všem studentům školy, zvláště pak těm, kteří nastoupili nově do primy osmiletého gymnázia a do prvního ročníku čtyřletého gymnázia.

Poslední rok školní docházky u nás naopak zahájili studentky a studenti maturitních tříd, oktávy a 4. ročníku. Přejeme jim, aby se dobře připravili nejen na maturitní zkoušku, ale také na následné přijímací řízení na zvolené vysoké a vyšší odborné školy. Pedagogický sbor gymnázia letos tvoří 24 vyučujících, o provoz školy se starají 4 nepedagogičtí zaměstnanci.

PaedDr. Aleš Morávek

Vloženo Od
zpět nahoru