Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadají na pátek 31. ledna 2020. Uvidíme se večer na plese oktávy anebo ve druhém pololetí, které začíná hned v pondělí 3. února.

Dopravní průzkum v Dačicích

Celkem 42 studentek a studentů 3. ročníku a septimy dačického gymnázia se zúčastnilo dopravního průzkumu, který pro Město Dačice realizovala dne 31. května 2017 společnost UDIMO.

Zaznamenávali počet projetých vozidel a měřili hladinu hluku na všech významných křižovatkách ve městě a také na všech výpadovkách. Měření probíhalo v době od 7 do 10 hodin a od 14 do 17 hodin. Pro zúčastněné studenty znamenalo získání nové zajímavé zkušenosti. Výsledky měření budou po zpracování sloužit jako podklad pro řešení dopravní situace v našem městě.

PaedDr. Aleš Morávek