×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Žiju v demokracii

V úterý 31. října se studenti oktávy a čtvrtého ročníku našeho gymnázia zúčastnili dvouhodinové besedy v rámci programu Žiju v demokracii, který pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

A tajké Evropského parlamentu připravuje nezisková organizace Evropské hodnoty. Cílem tohoto programu je přibližovat středoškolským studentům principy fungování demokratického státu a vést je k aktivnímu občanství, které spočívá v pochopení lidských i občanských práv, ale také povinností. Samotná úterní beseda se skládala ze dvou částí. Tématem první části bylo porovnání života v demokratické společnosti a v diktatuře. Studenti se spolu s přednášející věnovali zejména problematice základních lidských práv, jako je například svoboda projevu, právo na soukromé vlastnictví, svoboda pohybu a podobně. V druhé části pak jako host vystoupil rotný Bc. Aleš Kabelka DiS., který je členem Aktivních záloh Armády České republiky. Pan Kabelka se studenty diskutoval nejen o činnosti Aktivních záloh, ale i o jiných formách aktivního občanství. Besedu pak završili sami naši studenti, kteří zeptali na několik otázek. Na závěr děkujeme přednášejícím z organizace Evropské hodnoty i panu Kabelkovi za zajímavě strávené dvě hodiny a přejeme jim mnoho úspěchu v jejich další činnosti.

Štěpán Burda

Vloženo Od
zpět nahoru