Zlato a stříbro na koštěti

Dne 25. 4. 2019 se uskutečnil tradiční volejbalový turnaj O cestovní koště v Dačicích v tělocvičně SŠTO. Obhajovat první místo z loňského roku se vydalo 16 statečných gymnazistů rozdělených do dvou týmů – A a B.

Do Dačic zavítalo družstvo Obchodní akademie z Jindřichova Hradce a také školy z Dačic – SŠTO tým A i B a jeden tým ze SOU. Celkem se akce zúčastnilo 6 družstev. Hráli jsme systémem ,,každý s každým", ale pouze na 2 sety do 15 bodů. Turnaj jsme zahájili zápasem proti našemu týmu B, takže jsme se přátelsky rozehráli a připravili se na další zápasy. Tým A ztratil pouze jeden set proti SOU a tak úspěšně ovládl celý turnaj! Tým B se držel hned v závěsu a obsadil krásné 2. místo!

Pořadatelé si pro nás připravili příjemný doprovodný program, jako bylo např. vystoupení mažoretek z Dačic. Také jsme si mohli o svačinové přestávce zatančit zumbu pod vedením dvou dívek ze SŠTO. Akce byla výborně zorganizována a všem se nám moc líbila. S sebou jsme si kromě putovního čarodějnického koštěte odnesli také originální medaile ve tvaru čarodějnice, které pro nás vytvořili žáci na 3D tiskárně. Děkujeme tělocvikářům Procházkovi a Fenclovi za výbornou podporu a těšíme se na další turnaj!

Sára Šestáková, 3. ročník