Zlatý Václav

Po loňském velkém úspěchu v matematické olympiádě, kde v kategorii A (pro maturitní a předmaturitní ročníky) obsadil Václav Steinhauser ze 4. ročníku krásné 2. místo v krajském kole a v kategorii P (programování) byl taktéž stříbrný.

Čímž si v obou kategoriích zajistil postup do celostátního kola, v němž se umístil na čestných místech, pokračuje ve svém vítězném tažení i letos. Dne 16. 1. 2018 se na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích konalo krajské kolo MO kategorie A. Letos se zúčastnilo 34 studentů maturitních a předmaturitních ročníků, z toho bylo 13 úspěšných řešitelů, kteří dosáhli alespoň 5 bodů. Tomáš Drobil (septima) se umístil těsně pod čarou. Vojtěch Novák (4. ročník) měl ještě o 2 body méně. Václav Steinhauser vyřešil tři příklady na plný počet bodů a to mu zajistilo 1. místo v kraji a postup do celostátního kola, které se koná 18. – 21. 3. 2018 v Pardubicích. Ve dnech 18. – 21. 3. 2018 proběhlo v Přerově ústřední kolo matematické olympiády kategorie A.

Bylo pozváno 43 soutěžících. Studenti řešili dvě sady příkladů po třech úlohách. Na každou trojici úloh měli 4,5 hodiny. Nejen počítání záludných úloh, ale také doprovodný program čekal účastníky. Zúčastnili se dvou výletů v Přerově a v Olomouci. Václav se umístil na krásném 16. místě, čímž se dostal mezi úspěšné řešitele celostátního kola MO. Blahopřejeme a přejeme další úspěchy v matematických soutěžích, při blížící se maturitě i při studiu na MFF UK Praha, kterou si zvolil. Děkuji všem zúčastněným za reprezentaci školy. Václavovi přeji úspěch ve finále.

Mgr. Jana Morávková