Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

3. ročník v Zooparku Na Hrádečku

Ve středu 1. prosince se žáci 3. ročníku vydali s paní učitelkou Voldřichovou a panem učitelem Lovětínským mezi Dolní a Horní Pěnu, kde navštívili Zoo Na Hrádečku.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

Zooparkem nás provedla majitelka Bc. Romana Albrechtová. Hned u vstupu nám sdělila, že toto soukromé zařízení taktéž spolupracuje se zoologickými zahradami nejen v ČR, ale i v Evropě, podílí se na různých ochranářských projektech a snaží se vzdělávat veřejnost v otázkách ochrany přírody

Po úvodních slovech na nás vykukovaly z jedné strany lamy, z druhé kozy a ovce. I přes nepěkné počastí byla většina zvířat aktivní, s výjimkou například mývala severního, kterému se nechtělo vylézat z dutiny stromu. O každém zvířeti, které jsme viděli, nám byly sdělovány zajímavosti. 

V teráriu byla k vidění sbírka deseti druhů pralesniček, krokodýli, kajmani, krajty a mnoho dalších živočichů. Dále se zde nacházely drápkaté opičky – tamaríni a kosmani. 

Ke konci exkurze byla možnost zakoupit si suvenýr a tím podpořit ZOO v dalším rozvoji.

Elena Elsterová, studentka 3. ročníku

Zobrazit web
Vloženo Od
zpět nahoru