VIDU viděti - mnoho věděti

V úterý 7. prosince se žáci kvinty, prvního a druhého ročníku vydali s paní učitelkou Kopačkovou a pány učiteli Krajíčkem a Nemčikem do zábavního vědeckého parku VIDA v Brně.

Hned po příjezdu jsme si mohli volně projít a prozkoumat celý vědecký areál. Každého zaujalo něco jiného a všichni jsme se hned rozutekli do všech směrů. Není divu, když tam na nás čekalo přes 180 interaktivních exponátů, na nichž bylo zobrazeno, jak funguje svět kolem nás. Byla zde čtyři hlavní témata expozic: planeta, civilizace, člověk a mikrosvět a jedno dočasné: káva.

Poté nás čekal vědecký kvíz, ve kterém jsme mohli uplatnit své znalosti Newtonových zákonů a v praxi jsme si ukázali, jak fungují. U vyhodnocení kvízu jsme se dozvěděli, že členové vítězného týmu „Pánský klub" jsou překvapivě naši učitelé.

Dále jsme se rozdělili na dvě skupiny se společným tématem: vyhledávání informací a práce s exponáty. V první skupině žáci hráli vědomostní bingo, kde nejprve zvolili 16 exponátů z 20 a zaplnili jimi mřížku 4x4. Poté hledali odpovědi na otázky a při správné odpovědi získali zaplněné políčko. Na konci soutěže se určily body za výherní kombinace.
Ve druhé jsme si zahráli na Sherlocka Holmese, kde jsme museli správně zodpovědět otázky, abychom rozluštili kód k trezoru s pokladem.

Obě aktivity jsme si moc užili. Dále jsme si ještě jednou prošli celou VIDU. Mezi exponáty, které se nám líbily nejvíc, patřila třeba rotující místnost, kde jsme pocítili odstředivou sílu na vlastní kůži, světelná nášlapná mřížka nebo „proherní automat“, kde naši chlapci vyhrávali desetinásobky dosavadního skóre všech návštěvníku centra.
Byl to skvělý výlet a moc se těšíme na další exkurze!

Adéla Votýpková a Klára Pechová, studentky 1. ročníku

Zobrazit web