Gymnázium Dačice | 70 let

30 let od pádu železné opony u nás ve škole

V rámci letošních Příběhů bezpráví v pátek 29. listopadu navštívila naši školu disidentka a publicistka Jana Soukupová.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

V rámci letošních Příběhů bezpráví v pátek 29. listopadu navštívila naši školu disidentka a publicistka Jana Soukupová. Díky ní jsme se dozvěděli mnoho nových informací o roku 1989.

Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části jsme zhlédli dokument o studentce Ivaně, která byla v roce ’89, stejně jako my, v maturitním ročníku (Z deníku Ivany A. – více na www.jsns.cz). Popisovala celý rok svýma očima ve formě deníkových zápisků, které připomínaly také důležité politické udalosti té doby.

Ve druhé polovině probíhala přednáška s paní Soukupovou. Ukázala nám vlastní fotky z onoho roku a vyprávěla, jak organizovala sametovou revoluci v Brně, jak ji vyslýchala StB, posílala jí anonymní výhružné vzkazy a chtěla jí zabavit děti. V rámci dotazů jsme se dozvěděli, jaké prožívala pocity, jaké byly rozdíly mezi demonstracemi v Praze a Brně, jak probíhala „její“ brněnská revoluce a spoustu dalších zajímavostí.

Děkujeme paní Soukupové za přínosnou přednášku, která nám rozšířila obzory o tomto velmi důležitém období.

Lenka Riedlingová, 4. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru