Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Tým ve freshi znovu odšťavnil České Budějovice v piškvorkách

Již podruhé v měsíci listopadu jsme se vydali do Českých Budějovic a utkali se o první místo v kraji v piškvorkách.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 si naše správná pětka nastavila budíky, aby se brzy ráno vypravila již podruhé do Českých Budějovic a utkala se o první místo v kraji v piškvorkách. Turnaj se konal stejně jako před pár týdny, kdy jsme vyhráli okresní kolo, na Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna.

Kromě našeho týmu s osvěžujícím názvem Tým ve freshi ve složení David Novák, Lukáš Pokorný, Martin Švanda, Eva Přibylová a Barbora Kellnerová se krajského kola zúčastnilo dalších čtrnáct týmů. Po několika formalitách a zhlédnutí videí nastalo rozlosování do skupin a klání mohlo začít.

Celkem snadno se nám pomocí křížků, koleček a pár taktik podařilo postoupit do pavouka, ve kterém jsme pravděpodobně déle čekali na to, až budeme moci hrát, než doopravdy hráli. Po dalších dvou výhrách jsme se ocitli ve finálním kole, které mělo rozhodnout o tom, kdo si domů odnese pohár, první místo a hlavně ekologické tašky od Ulož.to.

Toto střetnutí s týmem Panzerfaust, který si na soutěž nezapomněl donést kromě proplánovaných strategií ani obleky, již ovšem neproběhlo tak snadno a skončilo remízou. To znamenalo, že musel proběhnout rozstřel o vítězství mezi dvěma vybranými hráči. Zápas to byl velice napínavý, ale na jeho konci stál jen jediný vítěz této hry o trůny – a to náš fenomenální kapitán David Novák, bez kterého bychom neměli příležitost se v pátek 6. 12. podívat na republikové kolo, které se bude konat na Masarykově univerzitě.

Barbora Kellnerová, 4. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru