Adaptační pobyt 1. ročníku Gymnázia Dačice

Jak vypadal adapťák 1. ročníku 2022/2023 v Radíkově? Zpočátku dost nešťastně, předpověď počasí na 13. - 15. září se totiž s cyklistickými výlety moc nekamarádila. Nakonec to ale dobře dopadlo a adaptovali se všichni :-)

Náš první společný výlet započal dne 13.9. v 8 hodin v areálu školy, odkud jsme vyrazili na kolech směrem na Český Rudolec a odtud až do místa určení do Radíkova. Naše zavazadla přepravoval pan ředitel Točík, takže jsme se o ně nemuseli starat. Počasí nám tento den přálo a cesta nám příjemně uběhla. Do Radíkova jsme dorazili kolem poledne. Ubytovali jsme se a připravili si společně oběd. Ve 14 hodin jsme se vydali opět na kolech na nedaleký hrad Landštejn. Absolvovali jsme prohlídku hradu a poté jsme si dopřáli pozdní oběd v místní restauraci zvané Landštejnský dvůr. Zpět na naše tábořiště jsme se vydali jinou cestou a to přes Zvůli. Do Radíkova jsme dorazili kolem 19. hodiny. Tento den jsme zakončili setkáním s ostatními členy pedagogického sboru, kteří za námi dorazili, a společně jsme strávili moc fajn večer u táborového ohně a opékali špekáčky.

Druhý den byl budíček v 7:30 a následovala ranní rozcvička s panem učitelem Lovětínským. Poté jsme se nasnídali a dopoledne jsme využili ke společným hrám, které byly cílené na seznámení s ostatními spolužáky. Poté jsme dostali čas na přípravu oběda a malou siestu po jídle. Bohužel počasí se pokazilo a našim venkovním aktivitám moc nepřálo, nicméně náš odpolední program to nijak nenarušilo. Čekal nás branný závod v blízkém okolí a střelba ze vzduchovky. V podvečer jsme se znovu vydali na krátký cyklistický výlet na rozhlednu U Jakuba a Ďáblovu prdel. Ve večerních hodinách jsme dostali opět prostor připravit si chutnou večeři a následovalo vyhlášení vítězů běhu a střelby ze vzduchovky i nejlepšího cyklisty. Poslední vyšetřené síly a energii jsme využili při stolním tenise a unavení jsme šli spát.

Ráno jsme opět vstávali do uplakaného a chladného dne. Čekala nás rozcvička, vydatná, vlastnoručně připravená snídaně a úklid celého ubytovacího areálu, protože tento den byl na Radíkově náš poslední. Program se přizpůsobil aktuálnímu počasí, na naši zpáteční cestu na kolech do Dačic jsme se vydali se zpožděním. Mohli jsme vyrazit až po 10. hodině, kdy se počasí konečně trochu umoudřilo a jeli jsme směrem Stálkov a Slavonické bunkry, kde nás čekal zajímavý výklad o historii. Naší zastávkou na oběd byla malebná obec Maříž, kde jsme si opravdu pochutnali a doplnili energii v místní restauraci. Poté jsme se vydali do nedalekých Slavonic na vynikající zmrzlinu a to už byla naše poslední zastávka před společnou cestou do Dačic. Po návratu jsme se opět všichni setkali u gymnázia a rozloučili se. Do svých domovů jsme se rozjeli vyčerpaní, ale spokojení.

Tina Pátková, 1. ročník