Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Adaptační pobyt prvního ročníku

V druhém zářijovém týdnu se uskutečnil třídenní adapťák prvního ročníku. Zajímá Vás, jak se to letos povedlo? Stay tunned.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

I v letošním roce se uskutečnil třídenní seznamovací pobyt prvního ročníku v Radíkově. 

První den opět patřil cyklistice, kterou naplánoval Karel Tobolka. Po kontrole kol, úvodní fotce a rozdělení do skupin jsme pomalu vyjeli směr Radíkov pod vedení pana učitele Tobolky a v doprovodu stávajících a bývalých tělocvikářů Zuzany Voldřichové, Daniela Lovětínského, Zdeny Veverkové a Karla Chalupy. Po ubytování následovala druhá část cyklistického dne, která měřila přibližně 40 km, a celá skupina ji zvládla s grácií. 

Teambuilding pod vedení výchovné poradkyně Jany Vackové a školní psycholožky Michaely Babické se uskutečnil během čtvrtečního dopoledne. Třida si vyzkoušela několik seznamovacích cvičení a her, při kterých jsme se navzájem více poznali a natrénovali spolupráci. Po obědě program pokračoval branným během, ve kterém nerozhodovala jen rychlost, ale i znalosti napříč různými předměty. Po branném běhu následovala další soutěž – střelba ze vzduchovky, která byla velmi vyrovnaná. V obou kategoriích o pořadí nakonec rozhodl rozstřel. Abychom toho neměli málo, vyrazili jsme vpodvečer na dobrovolný cyklovýlet na rozhlednu u Jakuba a k Ďáblově prdeli. Ostatní čekala procházka a poté přehazovaná. 

Večerní program patřil oceňování soutěží a táboráku. Ještě než jsme začali opékat špekáčky, zhlédli jsme pět krátkých scének na téma „Nákup v IKEA“. Všechny skupiny studentů dokázaly, že herectví mají v krvi, a všichni jsme se náramně pobavili. Po zbytek večera se u ohně zpívalo. 

Páteční ráno patřilo úklidu, balení a odjezdu zpátky do Dačic. Vzhledem k tomu, že skupina cyklistů byla velmi silná, rozhodli jsme se nejet přímo do Dačic, ale prodloužit trasu o prohlídku bunkrů poblíž Slavonic, kde jsme se zastavili také na oběd. Do Dačic jsme přijeli unaveni, ale určitě plni dojmů a zážitků. 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci adaptačního kurzu, a také všem kolegům, kteří se za námi přijeli podívat. 

Jakub Nemčik, třídní učitel 1. ročníku

Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru