Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Sexta v NP Podyjí

V pondělí 7. září se sexta vydala na přírodovědnou exkurzi do Národního parku Podyjí. Jak se tam měli a co nového objevili, zjistíte v článku Tomáše Pavlů nebo videu G-one.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

V pondělí 7. září jsme se my, žáci sexty, vydali na zajímavou exkurzi do Národního parku Podyjí. Po osmé hodině odjel plný autobus od budovy gymnázia. Po cestě jsme nabrali dva zkušené průvodce, kteří nás celým výletem provázeli. Kolem deváté hodiny jsme dorazili do Vranova nad Dyjí, odkud jsme se pěšky vydali prozkoumávat Národní park Podyjí.

Cestou jsme si udělali pár zastávek, při kterých nám naši průvodci sdělili informace o geologické stavbě českého masívu v oblasti Podyjí, fauně, flóře i historii národního parku. Viděli jsme spoustu zajímavých rostlin – například brambořík evropský, vřes obecný, měsíčnici vytrvalou, klokoč zpeřený, jilm horský. Také jsme prošli přes pár vyhlídek – například Ledové sluje, odkud jsme měli krásný výhled do kaňonu Dyje a Hardeggskou vyhlídku s pohledem na malé rakouské městečko Hardegg a na nádhernou přírodu.

Pěšky jsme došli až do vesničky Čížov, tady jsme si prohlédli zbytek železné opony a geopark s rozmanitými horninami Národního parku Podyjí.

Odtud jsme se vydali autobusem zpátky do Dačic.

Výlet jsme si všichni moc užili a děkujeme paním učitelkám M. Chňoupkové a A. Smejkalové za skvělou organizaci!

Tomáš Pavlů, sexta

Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru