Adapťák prváků

O tom, že společné dobrodružství sbližuje, snad není pochyb. Jedno takové prožili na začátku školního roku naši prváci v Radíkově...

Náš adaptační kurz odstartoval ve středu 8. září u budovy gymnázia, když jsme si svá zavazadla naložili do auta a odjeli od školy na kolech. Do Radíkova jsme dorazili po 11. hodině. Tam jsme se ubytovali a vybalili si. Po krátkém odpočinku jsme vyjeli na další cyklovýlet po České Kanadě. (Dvě naše spolužačky již zůstaly v ubytovacím areálu.) Zastavili jsme na pozdní oběd v restauraci Na Blatech a pokračovali jsme přes Nový Svět zpět do Radíkova.

Dalšího dne jsme se ráno otestovali, všichni byli naštěstí negativní, pak proběhla rozcvička a začal dopolední program. Ujala se nás paní psycholožka Babická a paní výchovná poradkyně Vacková Hezinová. S nimi jsme si zahráli několik her, které nám pomohly, abychom se navzájem lépe poznali. Následoval oběd, chvilka klidu a branný běh, jehož vítězem se stal tým Adély Votýpkové a Jana Utíkala. Po něm bylo na programu střílení ze vzduchovky. V této aktivitě se na 1. místě umístila za dívky Aneta Tardonová a za kluky Štěpán Bastl. Pro zájemce byl ještě připraven cyklistický výlet na rozhlednu U Jakuba a na Ďáblovu prdel. Po návratu se konala beseda s učiteli, kde proběhlo vyhlášení vítězů odpoledních aktivit a nejlepších cyklistů, jimiž byli Adéla Pacalová a Filip Jelínek. Navečer se opékaly nad ohněm buřty a posedělo se u něj skoro až do půlnoci.

V pátek ráno jsme po sobě uklidili areál ubytovny a po 10. hodině vyrazili směr Slavonice. Před nimi jsme se ještě zastavili na prohlídce bunkru. Po příjezdu do Slavonic následoval krátký rozchod a oběd v restauraci Besídka. Po obědě jsme vyjeli zpět do Dačic.

Myslím, že se celá naše třída shodne na tom, že se tento „seznamovák“ opravdu povedl. Užili jsme si spoustu legrace a pohybu v krásné přírodě při slunečném zářijovém počasí.

Kristýna Hájková, studentka 1. ročníku

G-one.tv video