Akce Kryštof aneb Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Naši nejlepší angličtináři vyrazili do Jindřichova Hradce poměřit své síly s ostatními gymnazisty v okrese.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

V pondělí 10. 2. 2020 se čtveřice žáků naší školy zúčastnila již tradiční soutěže v angličtině – Roman Brtník z 1. ročníku a Kryštof Blažek ze sexty v kategorii III.A /1.–3. ročník gymnázií/ a Kryštof Lojka a Lukáš Rella z kvarty v kategorii II.B /tercie a kvarta víceletých gymnázií/.

Úvodní částí soutěže je vždy poslech. V kategorii II.B byl poměrně lehký /podle Kryštofa Lojky/, ve vyšší kategorii odpovídala jeho obtížnost úrovni C 1 /tzn. vůbec ne lehký/. Následovala práce s textem a nakonec ústní část – popis obrázku a rozhovor s porotou.

Všichni účastníci byli velmi dobře připraveni a se zadanými úkoly se vypořádali se ctí.

Máme velkou radost z 1. místa K. Lojky, který bude reprezentovat náš okres v krajském kole, a z 2. místa K. Blažka. Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do dalšího studia přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Stanislava Nevrklová