Jak pochopit Šumavu

Jaký je současný stav šumavské krajiny? O tom k nám na gymnázium přijeli přednášet přírodovědci z Katedry biologie ekosystémů Jihočeské univerzity.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

V pondělí 10. února naši školu navštívili Mgr. Michal Choma a RNDr. Petr Čapek, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity s přednáškou „Jak pochopit Šumavu“, které se 5. a 6. vyučovací hodinu zúčastnila kvinta a sexta. Přednášející nás seznámili se současným stavem šumavských lesů a poukázali na to, proč tomu tak je. Důvodů je více - od přemnožení kůrovce po sucho posledních let a škody způsobené orkánem Kyrill. Všechny své argumenty prokládali oba přednášející prezentací s grafy a přehledy šumavské flóry.

Celá přednáška obsahovala fakta, aby si každý student mohl udělat vlastní názor, ale i návrhy řešení současných problémů. Obě třídy si toho z přednášky hodně odnesly a těší se na další zajímavé setkání s odborníky z JČU.

Nikol Koukalová, sexta