Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Okresní kolo středoškolského florbalu v Jindřichově Hradci

Jednalo se o velmi napínavý turnaj, který začal drobným zaškobrtnutím našeho výběru hochů už o několik dní dříve, a to na půdě SŠTO, kde nás žáci dané školy porazili.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

Jednalo se o velmi napínavý turnaj, který začal drobným zaškobrtnutím našeho výběru hochů už o několik dní dříve, a to na půdě SŠTO, kde nás žáci dané školy porazili. Toto jsme nesli nelehce a byli jsme připraveni vrátit jim porážku i s úroky. Tento úkol byl splněn a tým žáků “z Pragovky“ možná pláče ještě dnes. Odnesli si porážku 3:12 a v tuto chvíli jsme čekali, jestli bude tento rozdíl zásadní v konečném sčítání skóre. Bohužel jsme skončili těsně druzí za zlatým Gymnáziem JH, se kterým jsme v turnaji remizovali v poměru 2:2 na góly.

Tímto naše florbalová pouť na krátkou dobu končí. Přípravy byly pro všechny intenzivní a namáhavé. Tisíce zpráv o ničem na společné internetové konverzaci, kde se jedna důležitá informace zarovnala desítkami nedůležitých, jistě prohloubilo soudržnost týmu a trenéra a také nás všechny psychicky zocelilo a připravilo na náročné okamžiky následujících hodin turnaje.

Výsledkem je tedy krásné druhé místo, které si s radostí odvážíme. Těšíme se, že budeme opět moci vyzvat tým z Jindřichova Hradce, protože se naše společné utkání řadí jednoznačně mezi jeden z nejpohlednějších střetů dosavadního turnaje.

Mgr. Zuzana Voldřichová

 

 

Vloženo Od
zpět nahoru