Krajská kola ve stolním tenise středních škol

Zajímá vás, jak dopadla naše družstva z vyššího gymnázia v krajských kolech ping-pongu? Jste zvědaví, kdo si dal po turnaji nutričně nejhodnotnější jídlo? Odpovědi nabídne tento článek.

V úterý 14. 1. 2020 se chlapci z vyššího gymnázia vypravili s panem učitelem Lovětínským povýšit dosavadní úspěchy v okresní soutěži. Vyzvali tedy další tři týmy v Českých Budějovicích, v krásných prostorách klubu OREL, ke kolu krajskému. Mezi obrovskou konkurencí, ve které se nacházeli hráči ze soutěží, jako jsou divize a 3. liga, se naši chlapci vůbec neztratili. I když se proti takovým soupeřům nehrálo vůbec snadno, naši borci nevypustili žádný míček a bojovali až do konce. S konkurenty z Českých Budějovic jsme sice neuhráli ani set, nicméně nás mohou těšit nasbírané zkušenosti z opravdu těžkých utkání. Zato duel o třetí místo přinesl několik zvratů. Po prvních třech kláních bylo skóre 2:1 v náš prospěch, avšak v odvetném kole dokázal soupeř srovnat na 3:3. O zisku bronzu tak musela rozhodnout až závěrečná čtyřhra. Do té se lépe opřeli naši soupeři ze Strakonic a nám zbyly pouze oči pro pláč. Přes to všechno hodnotím čtvrté místo mezi krajskou smetánkou velmi pozitivně a těším se na další ročník. Poděkování za výborné výkony a vzornou reprezentaci školy patří Pájovi Svobodovi, Vojtovi Bartoňovi, Šímovi Krechlerovi a Ondrovi Krejčovi.

Den poté se snažily dívky z vyššího gymnázia prolomit smůlu chlapců a pokusily se dosáhnout nejvyšších příček umístění, a tím postoupit do celorepublikového kola celé soutěže. Konkurence byla velká, sešly se dohromady 4 týmy a v systému každý s každým si holky odnesly krásné druhé místo. Jsou druhé nejlepší v kraji, ale příští rok budeme opět směřovat na nejvyšší příčky v republice. Momentální jedničku Sárinku Šestákovou nahradí Verunka Brtníková, která se každým míčkem pořád jen zlepšuje a druhý post zůstane volný pro zatím neobjevený talent, který dřímá v některé z aktuálních či budoucích studentek gymnázia. Cesta na turnaj byla poněkud zdlouhavější, protože paní učitelka nedbala doporučením zkušeného závodníka pana učitele Lovětínského a vystoupila na jiné zastávce městské hromadné dopravy. Vše má své výhody i nevýhody. Kvůli tomuto drobnému zakolísání jsme si mohly prohlédnou široké okolí centra Českých Budějovic a cestou zpět ještě nasát krásu historické architektury. A otázka na závěr. Kdo z žáků / učitelů jedl po turnaji nejvíc nutričně hodnotné jídlo?

Budeme se těšit na další ročníky tohoto zatím nedoceněného sportu.

Mgr. Zuzana Voldřichová, Bc. Daniel Lovětínský