Gymnázium Dačice ve Fokusu Václava Moravce

V úterý 14. ledna 2020 se osm žáků našeho gymnázia vypravilo do Prahy a Zbraslavi na prohlídku České televize a na natáčení Fokusu Václava Moravce.

Bylo úterní dopoledne a osmice studentů se v doprovodu pana učitele Tobolky a pana ředitele Točíka vypravila do našeho hlavního města. Po cestě nastoupili do autobusu ještě studenti gymnázií v Jindřichově Hradci, Třeboni, Soběslavi a Táboře. Do matky měst jsme dorazili kolem poledního. Občerstvili jsme se v nákupním středisku a absolvovali prohlídku České televize, kde jsme se dostali dokonce i do studií ČT. Po prohlídce těchto prostor jsme přejeli na zámek Zbraslav, kde pro nás byla připravena prohlídka tamějšího kostela.

Kolem půl sedmé jsme zaujali místa v publiku. V osm hodin začal přímý přenos pořadu Fokus Václava Moravce ze zámku Zbraslav na téma „Chudá bohatá planeta“. Bylo velice zajímavé vidět, kolik práce, lidí, času a techniky je potřebné na přípravu takového dvě hodiny trvajícího vysílání. Po skončení přenosu jsme se ještě vyfotografovali s panem Moravcem a vyrazili jsme k domovu.

Celá výprava hodnotila tuto zkušenost velice kladně, pro mnohé to byl bez pochyby neopakovatelný zážitek. Děkujeme panu Moravcovi za pozvání do pořadu a pánům učitelům za doprovod.

Saša Palánová, Martin Urbanec a Jáchym Bartošek