Gymnázium Dačice | 70 let

Anglické divadelní představení

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

V pondělí 13. března žáci tříd septima, druhý ročník, sexta a čtvrtý ročník spolu s paní učitelkou Koprovou a paní učitelkou Uchytilovou vyrazili v osm hodin z Dačic do Českých Budějovic, aby se podívali na divadelní zpracování knihy Farma zvířat od George Orwella, a to samozřejmě v jazyce anglickém.

Všichni v pořádku a beze ztrát dorazili do Českých Budějovic, kde dostali rozchod, při kterém se mohli najíst, projít nebo se před divadlem řádně umýt s pomocí vodních pistolek (ano, to se stalo, fotka pod článkem je toho důkazem). Ve 12 hodin pak byli všichni v plném počtu nastoupeni, nebo spíše usazeni, v naplněném sále. Představení mohlo začít.

Herců na jevišti bylo pět a každému z nich bylo řádně rozumět. Během představení pracovali s kulisami v podobě kovových konstrukcí, které rozebírali a skládáli do různých podob. Navíc se úspěšně snažili o humorné komunikování s diváky a bylo poznat, že si hraní užívají. Představení po zhruba hodině a půl skončilo a získalo si velký potlesk, dokonce i vokální ovace.

Po skončení divadla se jelo ihned do naších oblíbených Dačic, kam se všichni opět vrátili živí a zdraví.

Viktor Martinů, septima

Vloženo Od
zpět nahoru