Lyžařský kurz mladších žáků v Peci pod Sněžkou

„Co se to řítí dolů jak bomba? Stenmark to nebude, bude to Kolman.“

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Dne 5. 3. 2023 se třída sekunda a tercie vydala do Pece pod Sněžkou. V neděli ráno se naložil autobus, dále se naplnila malá dodávka veškerou bagáží a vybavením a 45 žáků a 7 dospělých vyrazilo směr Krkonoše, aby mohli ukázat své fyzické předpoklady ve sjezdu na lyžích, sjezdu na snowboardu a aby se pokusili brázdit vrcholky hor na běžeckých lyžích. O sníh nebyla nouze, celý týden ho bylo až po kolena, nouze byla pouze o sluníčko.

Celý pobyt doprovázely zajímavé večerní přednášky o bezpečnosti na sjezdovkách, přípravě vybavení a také na téma zdravotní výchova, ať už od zdravotníka kurzu nebo zaměstnance horské služby v Peci pod Sněžkou. Strávený týden na horách byl tedy doprovázen teoretickou i praktickou výukou lyžování a snowboardu a někteří z nás odjeli s tím, že jsou schopni brázdit svahy na libovolném vybavení. Všechny nabyté vědomosti a dovednosti jistě využijeme zanedlouho v Alpách, kam se vypravíme na vyšším gymnáziu.

V neděli jsme přijeli dostatečně brzo, takže byla možnost rozřadit se do družstev podle našich lyžařských výkonů. Většina z nás byla perfektně rozcvičena, protože cesta k chatě byla velmi hrbolatá a především strmá. Celý týden se střídala výuka na sjezdových lyžích nebo snowboardu, každý z nás vyrazil i několikrát na běžky. Naše snažení vyvrcholilo pátečními závody v běžeckém a sjezdovém lyžování. Ve sjezdu na snowboardu se závody zatím neorganizují, protože výběr tohoto vybavení je pouze pro zájemce. Letos to ale byla téměř polovina žáků, a tak každý sportovec dostal alespoň čestný diplom a medaili.

Pobyt byl zakončen vyhlášením vítězů závodů a karnevalem, na nějž se někteří žáci převlékli za hvězdy internetu a v kostýmech si užili závěrečné disko.

Poslední den pobytu jsme dobalili zbytky vybavení a celá skupina se opět odebrala na pěší túru do Pece pod Sněžkou k autobusu. Na zpáteční cestě samozřejmě nechyběla vymodlená zastávka v KFC, kde děti zaslouženě doplnily energii a tím letošní pobyt na horách zakončily.

My jsme měli největší radost z jídla a počasí a další ubytovaní hosté na chatě Protěž měli největší radost z nás ;-)