Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Anglické divadlo

“I will honour Christmas in my heart and try to keep it all the year. I will live in the Past, the Present, and the Future.” Ebenezer Scrooge, ‘A Christmas Carol’

2 minuty ke čtení vloženo před 2 roky

Prvního listopadu se třídy septima a třetí ročník, doplněny několika náhradníky z jiných tříd, za doprovodu paní učitelky Koprové a Uchytilové i pana učitele Nemčika, vydaly do Tábora, aby mohly zhlédnout divadelní provedení Dickensovy Vánoční koledy v originálu, ve kterém dokonce účinkovali rodilí mluvčí z Velké Británie.

Jelikož jsme do Tábora dorazili s předstihem, rozdělili jsme se na dvě skupiny, v jejichž rámci probíhal dopolední program. Ta první se v Husitském muzeu zúčastnila interaktivní přednášky o heydrichiádě, na jejímž konci studenti dramaticky na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Pro druhou skupinu si muzeum připravilo tak řečenou architektonickou procházku s průvodkyní po městě Táboře. Po těchto aktivitách následovala krátká pauza na oběd.

K zahájení samotného divadelního představení jsme se sešli v Divadle Oskara Nedbala ve třináct hodin. K našemu překvapení byla inscenace proložena muzikálními vstupy. Na některé z nás dokonce čekala odměna v podobě bonbónu. Po představení jsme se sešli před autobusem a navzdory drobným komplikacím jsme se všichni vrátili v pořádku domů. Sice unaveni, zato však kulturně obohaceni.

Jakub Kaláb, septima

Vloženo Od
zpět nahoru