Cambridgeské zkoušky z angličtiny 2024

Letos se přihlásilo k mezinárodním zkouškám z anglického jazyka na úrovni FCE B2 celkem třináct maturantů, dvě studentky z oktávy zažádaly dokonce o úroveň C1. A jak to dopadlo? Dozvíte se v článku...

2 minuty ke čtení vloženo před 3 měsíci

Zkoušky proběhly 13., respektive 20. ledna 2024 v režii Evropského centra jazykových zkoušek se sídlem v Českých Budějovicích. Jedná se o časově náročnou událost, protože studenti musí prokázat znalost angličtiny v souhrnném testu porozumění textu, používání gramatiky a slovní zásoby, v poslechovém testu, rozhovoru a písemném projevu v podobě slohových prací – to celkově představuje zhruba 4 hodiny zkoušení.

Nicméně úsilí se vyplatilo. Zkoušku složili všichni, čtyři studenti získali více bodů, než je požadováno k úrovni B2, což znamená, že jim byl udělen certifikát CAE (Certificate in Advanced English, u nás C1). Na výsledky zkoušek na úrovni C1 ještě čekáme, ale předpokládáme, že obě studentky je složily bez problémů.

Držitelé certifikátu na úrovni C1 již dosahují plnohodnotného standardu jazyka při práci i při studiu. Zkoušku uznává většina zahraničních univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Pro naše absolventy je samozřejmě zajímavé to, že jim při studiu na vysoké škole bude uznána daná úroveň angličtiny bez dalších povinných zkoušek, případně jim budou uděleny v přijímacím řízení body navíc, a pokud budou žádat o pracovní pozici s požadovanou znalostí angličtiny, stačí jim prokázat se obdrženým certifikátem. Jakýkoli certifikát od úrovně B2 pak nahrazuje maturitní zkoušku z anglického jazyka.

Všem přeji, aby jim obdržené certifikáty usnadnily studijní i pracovní život.

Mgr. Naďa Koprová, vyučující angličtiny