Úspěchy studentů GD ve vědomostních soutěžích

Zima je ve školách obdobím vědomostních soutěží a olympiád. Jak se v nich našim studentům zatím daří? Dozvíte se v článku...

2 minuty ke čtení vloženo před 3 měsíci

Vezměme to hezky chronologicky. Ve čtvrtek 18. ledna se konalo okresní kolo olympiády z dějepisu, které v kategorii středních škol vyhrál kvintán Matěj Kopeček, zatímco jeho bratr Filip z tercie se umístil na 4. místě v I. kategorii, v níž soutěžilo čtyřiadvacet žáků.

Okresní kolo olympiády z českého jazyka se uskutečnilo 30. ledna.Jeho účastníci v něm tradičně zápolí ve dvou disciplínách, jimiž jsou jazykový test a slohová práce. Nejvyšší počet bodů dohromady za obě disciplíny získal Petr Vican, student sexty. Na třetím místě skončila Klára Pechová ze 3. ročníku. Jazykový test se oběma našim studentům zdál poměrně snadný. Ve slohové práci měli studenti psát o věci, která jim přináší mnoho dobrého, ale také mnoho špatného. Příkladem jim byla Pokáčova píseň Mám doma kočku. Petr psal o fotbalovém míči, zatímco Klára o myšlenkách, které má.

Okresní kolo olympiády z matematiky vyhrála Lucka Kolářová z kvarty. Budeme jí držet palce v krejském kole. Ve školním kole matematické olympiády pro středoškolské studenty uspěla Petra Prknová z 1. ročníku. Jako úspěšná řešitelka postoupila přímo do krajského kola, které se uskuteční 9. dubna v Českých Budějovicích.

Nejčerstvější je úspěch Pavla Urbance ze 3. ročníku, který ve středu 7. února v okresním kole olympiády z německého jazyka získal 2. místo.

Oceněným studentům gratulujeme. Máme z jejich úspěchů ohromnou radost a moc jim to přejeme. Všem ostatním účastníkům, kteří naše gymnázium v soutěžích reprezentovali, srdečně děkujeme. Jejich úsilí si velmi vážíme.

Petra Mašátová