Gymnázium Dačice | 70 let

Challenge florbal cup

V úterý 5. 12. 2017 odjelo družstvo chlapců z vyššího gymnázia na florbalový turnaj - Challenge cup do Jindřichova Hradce. Tato sportovní akce byla organizována pod záštitou florbalového svazu ČR.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Okresního finále se zúčastnila čtyři družstva chlapců a dvě družstva dívek. Věková kategorie byla pro chlapce i dívky stejná - ročník narození 2000 – 2002, většinou 1. a 2. ročník, kvinta a sexta. Hrálo se 2 x 10 minut každý s každým. Naše družstvo vstoupilo do turnaje úspěšně vítězstvím nad SOŠ Třeboň v poměru 4 : 0. Ve druhém zápase jsme zvítězili nad družstvem OA J. Hradec v poměru 3 : 0. Čekal nás poslední zápas s družstvem GVN J. Hradec. Zápas byl po většinu hrací doby vyrovnaný, ve druhém poločase jsme vsítili první branku, ale vedení netrvalo dlouho. Po dvou minutách soupeř vyrovnal a v závěru utkání ještě zvýšil na 2:1.

Obě družstva předváděla velice kvalitní sportovní výkon a bylo vidět, že mají hráče, kteří hrají florbal aktivně. Poděkování patří všem našim hráčům za reprezentaci školy i města Dačice. Vítězné družstvo GVN J. Hradec postupuje do krajského finále do Č. Budějovic, přejeme jim hodně úspěchů. Celkové výsledky turnaje: 1. místo GVN Jindř. Hradec 2. místo Gymnázium Dačice 3. místo OA Jindř. Htadec 4. místo SOŠ Třeboň Složení našeho družstva - Pavel Svoboda, Jan Morávek, Jakub Šimánek, Šimon Krechler, Lukáš Kolanda, Martin Švanda. Filip Šívr, Tomáš Přikryl, Antonín Málek, Zdeněk Škoda. vedoucí družstva: Mgr. Karel Chalupa - vyučující Tv