Gymnázium Dačice | 70 let

Dějeprava není nuda

Exkluzivní dějepisné zážitky v Archeoparku Pavlov sbírali žáci primy a jejich vyučující vám o tom připravili následující počteníčko.

2 minuty ke čtení vloženo před 2 roky

V rámci dějepisu jsme se s našimi nejmladšími vydali ve středu 21. září do malebného Pavlova. Zde již několik let funguje Archeopark Pavlov (provoz expozice zajišťuje Regionální muzeum v Mikulově). Pro primány zde byl připravený edukační program Věstonická Venuše.

Na webových stránkách archeoparku stojí:

„Atraktivní muzejní prezentace podpořená moderní audiovizuální technologií a unikátní stavba archeoparku, oceněná prestižní cenou Stavba roku 2016, nabízejí návštěvníkům ve všech směrech exkluzivní zážitek.“

A můžeme jen souhlasit - zážitek to byl opravdu exkluzivní.

Skoro tři hodiny, které jsme v muzeu strávili, byly využité do poslední minuty. Primáni byli rozděleni do čtyř družstev a formou soutěží a her se seznámili s expozicí. Získali všemožné informace nejen o světoznámé Věstonické Venuši, která byla nalezena nedaleko, ale i o podobných soškách z celé Evropy. Vše, co se dozvěděli, mohli zúročit v závěrečném kvízu. A třešničkou na dortu byla výtvarná tečka – pod zkušeným vedením jedné z pracovnic muzea si mohli vymodelovat vlastní Venuši. A tvořili velmi úspěšně.

Jsme moc rádi, že primáni zjistili, že dějiny (a potažmo i dějepis) není jen nudné memorování letopočtů, událostí a jmen, ale že se historie dá učit a prožívat aktivně a zábavně!

Kateřina Němečková a Daniel Lovětínský, vyučující dějepisu

Vloženo Od
zpět nahoru