Sekunda na Roštejně

Historia magistra vitae. Historie je učitelkou života, praví známý citát. Má však málo žáků, dodávají škarohlídi. A já tvrdím, že počet žáků historie se zvedl nejméně o dvacet osm sekundánů, kteří se přijeli na Roštejn poučit o životě ve středověku.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

V úterý 13. září jsme v doprovodu paní učitelky Šuhajové a Němečkové vyrazili na Roštejn. Tam na nás čekal edukační program Člověk ve středověku. Po příjezdu jsme dostali pracovní list o Roštejně. Poté následovala komentovaná prohlídka hradu. Nejvíce mě zaujal krátký film o historii hradu a promítání hostiny v jídelní síni. Nakonec jsme se prošli lesem kolem hradu.

Pak nás čekala praktická část. Mohli jsme si vyzkoušet jednoduché tkaní látky, měření (zjistili jsme, co je loket, píď nebo palec). Dozvěděli jsme se, kdy se jaké suroviny a potraviny dostaly Čech. A na úplný závěr jsme si vyzkoušeli trénink na rytířský turnaj.

Roštejn se nám moc líbil a exkurzi jsme si moc užili.

Napsala Lucie Karkošková, žákyně sekundy